Acte de benvinguda i comiat a metges residents

Foto grupo médicos residentes que inician y finalizan su formación (2023)

Acte de benvinguda i comiat a metges residents

El dia 26 de maig va tenir lloc a l’auditori de l’Hospital Universitari Dexeus un acte per donar la benvinguda als nous metges residents (MIR) que inicien la formació de la seva especialitat en el nostre centre i a l’Hospital. En el mateix acte es va dur a terme el lliurament del Diploma als MIR que enguany l’han finalitzat.

Els metges que finalitzen l’especialitat de ginecologia i obstetrícia en el nostre centre són la Dra. Claudia Montero Carreras, la Dra. Maria Pellisé Tintoré i el Dr. Manuel Sánchez Prieto.

Foto grupo médicos residentes que inician y finalizan su formación (2023)
Grup dels metges residents que inicien i finalitzen la seva formació

Els nous metges residents que cursaran l’especialitat d’Obstetrícia i Ginecologia són els doctors Roberto Pino, Patricia Díaz i Laura Ribot.

Médicos que inician su formación en Obstetricia y Ginecología (2023)
Metges que inicien la seva formació en Obstetrícia i Ginecologia

Els altres MIR que s’incorporen enguany són la Dra. María Martínez Morales (Anestesiologia i Reanimació) i el Dr. Hugo Stevens Rojas (Cirurgia ortopèdica i Traumatologia).

Durant la jornada es van lliurar els Premis de la Comissió de Docència. Les guardonades van ser la citotècnica Miriam Castella pel seu treball “Metàstasi axil·lar d’adenocarcinoma serós d’alt grau ovàric”, en la categoria de Revista Nacional, i Laura Abella, resident de 5 anys d’Anestesiologia, per “Maternal Blood Levels in Gestacional Diabetes 2 Mellitus are Birthweight, Gender and Delivery Mode 3 Dependent” en la categoria de Revista Internacional.

Miriam Castellá, Premio Revista Nacional
Miriam Castella, Premi Revista Nacional
Laura Abella, premio Revista Internacional
Laura Abella, Premi Revista Internacional

L’acte va comptar amb la presència de la Dra. Núria Solé en representació de la Direcció de l’Hospital Universitari Dexeus del Grup Quironsalud, així com de membres de l’equip Directiu de Dexeus Dona.

Va ser inaugurat per la Dra. Rosa Borràs, presidenta de la Comissió de Docència i Cap d’Estudis, i clausurat pel Dr. Vicente Molina, que va impartir la conferència magistral: “Ser metge avui”.

¿Cómo podemos ayudarte?

Te informamos que los datos de carácter personal que proporciones rellenando el presente formulario serán tratados por Fundación Dexeus Mujer como responsable de esta web. La finalidad de la recogida y tratamiento de estos datos es contactar contigo en referencia a tu solicitud y en caso de que expresamente nos autorices enviarte información sobre actividades, promociones y/o servicios y nuestro boletín informativo periódico. La legitimación se realiza a través del consentimiento del interesado. Podrás ejercer tus derechos de acceso, rectificación, limitación y suprimir los datos ante el delegado de protección de datos en dpd@dexeus.com así como el derecho a presentar una reclamación ante una autoridad de control. Puedes consultar la información adicional y detallada sobre Protección de Datos en nuestra política de privacidad.

How can we help you?

We inform you that the personal data that you provide by filling in this form will be treated by Dexeus Mujer Foundation as responsible for this website. The purpose of collecting and processing this data is to contact you regarding your request and in the event that you expressly authorize us to send you information on activities, promotions and / or services and our periodic newsletter. The legitimation is carried out through the consent of the interested party. You can exercise your rights of access, rectification, limitation and delete the data before the data protection officer at dpd@dexeus.com as well as the right to file a claim with a control authority. You can consult the additional and detailed information on Data Protection in our privacy policy.

Com et podem ajudar?

T'informem que les dades de caràcter personal que ens facilitis omplint aquest formulari seran tractades per Fundació Dexeus Dona com a responsable d'aquesta web. La finalitat de la recollida i tractament d'aquestes dades és contactar amb tu en referència a la teva sol·licitud i, en cas que expressament ens hi autoritzis, enviar-te informació sobre activitats, promocions i/o serveis i el nostre butlletí informatiu periòdic. La legitimació es fa a través del consentiment de l'interessat. Podràs exercir els teus drets d'accés, rectificació, limitació i supressió de les dades davant el delegat de protecció de dades a dpd@dexeus.com, i també podràs exercir el dret a presentar una reclamació davant una autoritat de control. Pots consultar la informació addicional i detallada sobre Protecció de Dades en la nostra política de privacitat.